FINAŁ WOJEWÓDZKIEJ OLIMPIADY EKOLOGICZNEJ

W dniu 5 marca 2015 roku w Piotrkowie Trybunalskim odbył się Finał Wojewódzki Olimpiady Ekologicznej. Brało w nim udział 30 osób.

Z Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Jadwigi Dziubińskiej w Zduńskiej Dąbrowie do finału zakwalifikowało się 6 osób: Emil Świderek z klasy IV Technikum kształcącego w zawodzie technik rolnik oraz Adam Głowacki, Błażej Staniaszek, Karol Wybraniec, Michał Pietrzak, Piotr Zygmuntowicz – uczniowie klasy III Technikum kształcącego w zawodzie technik rolnik.

Finaliści pisali test, po którym 10 osób z najwyższym wynikiem, zakwalifikowało się do części ustnej finału wojewódzkiej olimpiady ekologicznej. Po części ustnej Błażej Staniaszek, uczeń klasy III Technikum kształcącego w zawodzie technik rolnik zajął VI miejsce w województwie.

Uczniowie do olimpiady przygotowywali się pod kierunkiem nauczyciela produkcji roślinnej mgr inż. Jolanty Bilskiej.

DSC00171 (Kopiowanie)DSC00175 (Kopiowanie)DSC00178 (Kopiowanie)DSC00182 (Kopiowanie)DSC00184 (Kopiowanie)DSC00186 (Kopiowanie)DSC00190 (Kopiowanie)DSC00194 (Kopiowanie)

PAWEŁ KOZŁOWSKI W II ETAPIE OLIMPIADY PRZEDSIĘBIORCZOŚCI

W pięciu miastach Polski: Katowicach, Krakowie, Poznaniu, Wrocławiu i Warszawie, 5 marca 2015 roku odbyły się rozgrywki etapu okręgowego Olimpiady Przedsiębiorczości, w których wzięło udział ponad 1251 uczniów szkół ponadgimnazjalnych, wyłonionych spośród 20 000 uczestników. Naszą szkołę w II etapie Olimpiady reprezentował Paweł Kozłowski uczeń klasy II Technikum kształcącego w zawodzie technik rolnik.

Gospodarzami zawodów okręgowych były największe publiczne wyższe uczelnie ekonomiczne – Szkoła Główna Handlowa w Warszawie oraz uniwersytety ekonomiczne w Katowicach, Krakowie, Poznaniu i we Wrocławiu. Uczniowie konkurowali ze sobą w dwóch etapach zawodów – najpierw rozwiązywali test wiedzy z zakresu ekonomii i zarządzania oraz zagadnień zgodnych z tegorocznym hasłem Olimpiady jakim jest „Zarządzanie zmianą”.

Następnie, najlepszych 50 zawodników (Pawłowi zabrakło tylko kilku punktów, aby znaleźć się wśród nich) w każdym okręgu przystąpiło do zmagań zespołowych. Grupy analizowały studia przypadków, a następnie prezentowały przed Komisją Okręgową rozwiązanie jednego z nich. Do finału, który odbędzie się 9 kwietnia zakwalifikowano 10 uczestników w każdym okręgu.

Dla uczestników eliminacji okręgowych przygotowano nagrody. Wszyscy zawodnicy uzyskali uprawnienia do udziału w specjalnym kursie e-learningowym nt. „Pierwszy krok w biznesie” oraz otrzymali publikacje od Wydawnictwa Difin pt.: „Prezentacja profesjonalna teoria i praktyka”. Ponadto każdy z uczestników ma szanse udziału w egzaminie na Certyfikat Wiedzy Ekonomicznej Yang MBA, poziom podstawowy. Szkoły otrzymają 50% rabat na licencję systemu antyplagiatowego „Antyściąga” i wdrożenie systemu.

Ucznia do Olimpiady przygotowała Zofia Rosa nauczycielka przedmiotów ekonomicznych, pełniąca w szkole funkcję wicedyrektora.

Uczelnie ekonomiczne przewidziały znaczne ułatwienia w procesie kwalifikacyjnym na studia dla finalistów i laureatów.

IMG_9297 (Kopiowanie)IMG_9301 (Kopiowanie)IMG_9316 (Kopiowanie)IMG_9326 (Kopiowanie)IMG_9332 (Kopiowanie)IMG_9346 (Kopiowanie)IMG_9350 (Kopiowanie)IMG_9362 (Kopiowanie)