DZIEŃ PAPIESKI W ZDUŃSKIEJ DĄBROWIE

16 października, w rocznicę wyboru Karola Wojtyły na urząd następcy św. Piotra, pod hasłem: „Świętymi bądźcie”, w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Zduńskiej Dąbrowie wspominano człowieka wielkiej świętości papieża-Polaka. I to nie w sposób tradycyjnego montażu muzyczno-słownego, choć pierwsza, krótka część nawiązująca do tegorocznego Dnia Papieskiego była namiastką takiej formy przekazu, ale w głównej mierze, poprzez świadectwo zaproszonego ks. Andrzeja Lisiaka „Żywego Pomnika Jana Pawła II”, jak go kiedyś określono. W tej części ks. Andrzej, należący do Zakonu Kanoników Regularnych Laterańskich, a od 8 lat pełniący posługę duszpasterską rezydenta w parafii Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Łowiczu, przypomniał własne, kapłańskie spotkania z kardynałem Karolem Wojtyłą i późniejsze z papieżem. Wszystkim zebranym zwrócił uwagę na wielkie cechy osoby papieża: spokój, opanowanie, poszanowanie drugiego człowieka i nade wszystko radość.
Następnie 10 uczniów wraz z opiekunami: Aleksandrem Frankiewiczem i Piotrem Surmą uczestniczyło w papieskim spływie kajakowym rzeką Bzurą (na odcinku Strugienice-Łowicz). Na zakończenie spływu i całości obchodów Dnia Papieskiego, w prymasowskim mieście, grupa ta zapaliła znicze i odmówiła modlitwę pod pomnikiem Jana Pawła II.

DSC_0539 (Kopiowanie)DSC_0541 (Kopiowanie)DSC_0544 (Kopiowanie)DSC_0556 (Kopiowanie)DSC_0557 (Kopiowanie)DSC_0562 (Kopiowanie)SAMSUNGSAMSUNGSAMSUNGSAMSUNGSAMSUNGSAMSUNGSAMSUNGSAMSUNG

WYCIECZKA INTEGRACYJNA KLAS PIERWSZYCH

W dniu 16 października 2014 roku uczniowie klasː I Technikum kształcącego w zawodzie technik rolnik, I Technikum kształcącego w zawodzie technik weterynarii oraz I Technikum kształcącego w zawodzie technik architektury krajobrazu wraz z wychowawcami udali się na wycieczkę integracyjną do Łodzi.

Pierwszym punktem wyjazdu było kino Cinema City. Tam młodzież obejrzała film ,,Miasto 44” w reżyserii Jana Komasy, twórcy wielokrotnie nagrodzonego kinowego przeboju „Sala samobójców”.Trwająca 129 minut opowieść o młodości, miłości, pierwszych namiętnościach, a przede wszystkim o odwadze i poświęceniu w czasie Powstania Warszawskiego wywarła na wszystkich ogromne wrażenie. Nie obyło się oczywiście bez łez wzruszenia.

Następnie młodzież zapoznała się z architekturą i historią największego centrum handlowo-usługowo-rozrywkowego w Polsce i jednego z największych w Europie. Manufaktura powstała na terenie dawnej fabryki Izraela Poznańskiego, jednego z najbogatszych fabrykantów w Łodzi. Dominujące tu pofabryczne budynki z nieotynkowanej cegły w pewnym stopniu pozwoliły nam poczuć atmosferę minionych czasów.

393x5sgxWl3s7kE_618x390-0 (Kopiowanie)